Let balónem

Představte si, že byste se mohli odpoutat od země a pomalým balónovým letem se vznášet krajem. Kolem Vás je nekonečný modrý prostor, cítíte vítr ve tváři a pod Vámi pomalu plyne krajina.

Program balónového létání

Nejprve zvolíme místo startu balónu. Toto je možné i podle přání pasažérů, protože nám stačí jakákoliv plocha 30x50m. Pak už jen závisí na místních podmínkách pro použití volných ploch, a nebo na domluvě s majitelem pozemku. Během 20 minut od najetí na místo startu může balón letět. Také je možné, kvůli reklamě zůstat nějaký čas stát na místě a odstartovat třeba až za další půlhodinu.

Pro lepší požitek z letu balónem létáme raději v malých výškách, což přináší výhody i z hlediska reklamy. Pasažéři si lépe prohlédnou zemi z vrchu a balon je zase velmi dobře vidět nad městem na obloze. Z větší výšky je pohled srovnatelný s pohledem z okénka letadla, který není tak zajímavý jako z výšky 150m. Kolem sebe máte volný prostor a můžete si plně vychutnat let, to je jeden z hlavních důvodů, proč je balonové létání tak nádherné.

Pro přistání si vyhlédneme pěkné a bezpečné místo, tak abychom mohli naložit balon přímo do přívěsu doprovodného vozidla. Let trvá 1 hodinu, ale kvůli bezpečnosti nebo případě nutnosti (např. před rozsáhlým lesem) může pilot rozhodnout o zkrácení letu.

Po přistání navazuje na místě tradiční rituál, který dodržují balonáři všude po světě - křest nových vzduchoplavců. Toto je doprovázeno malou přednáškou z historie balonového létání a pak oslavou šampaňským. Tímto se z Vás, stejně jako kdysi ze mne, stanou šlechtici. Obdržíte titul, léno a všechny potřebné instrukce, jak se takový šlechtic musí chovat.

Lokalita

Brno (+po domluvě okolí až do 100 Km)

Ceník balónových letů

1 ks 2 ks 3 ks 4 ks 5 ks 6 ks 7 ks 8 ks
18.000,- 18.000,- 18.000,- 27.500,- 27.500,- 30.000,- 35.000,- 40.000,-

Fotografie

Podmínky pro absolvování letu balonem

S dětmi do 15 let musí let absolvovat alespoň jeden z rodičů, od 15 do 18 let stačí písemný souhlas s balónovým letem zákonného zástupce.

Počasí

Létá se za pěkného počasí a příznivých povětrnostních podmínek. Nelétáme při silném větru a za deště.

Čas

Celý program s hodinovým letem trvá približně 3 hodiny.

Počet účastníků

Dle objednávky.

Diváci

Diváci jsou vítáni, mohou fotografovat i filmovat.

Oblečení

Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení a obuv, pro jistotu svetr pro chladnější počasí ve výšce.

Sezóna pro lety balonem

Balónové létání lze provozovat celoročně za pěkného počasí.

Objednávka

1 týden dopředu.


Poptávkový formulář

Zajímají-li Vás další informace nebo pokud si chcete rovnou objednat Váš adrenalinový zážitek, kontaktujte nás pomocí poptávkového formuláře níže.

Máte vypnuté zobrazení obrázků - nelze provést vizuelní kontrolu